Amazon Avrupa için Resmi İşlemler

Amazon danışmanlık paketinin başlangıcı olarak hesabınızın Amazon Avrupa’da açılışı için resmi işlemlerin tamamlanması gerekiyor. Bu noktada Yalmans, şirketiniz için Avrupa’da şirket açılışı yapmanıza gerek kalmadan gerekli başvuruları yapar ve ortalama 14 iş günü içerisinde Amazon Avrupa’da satış yapabilmeniz ve Avrupa’ya ürün gönderebilmeniz için gerekli VAT numarasını, EORI numarasını şirketiniz için sizin adınıza temin eder. Amazon hesabınıza entegre edilecek muhasebe yazılımımız, Almanya’da muhasebenizi tutar ve size aylık rapor verir.

Amazon Hesap Açılışı

Amazon danışmanlık hizmeti kapsamında Almanya’da resmi işlem aşamaları devam ederken Amazon Avrupa’da satış yapabilmeniz için Amazon hesabınızı ve pazaryerinizi oluşturur. Yapılan satışlarınızın Türkiye’de hesaplarınıza aktarılabilmesi için Wise(Transferwise) hesabınızı açar. Satmayı düşündüğünüz ürünler hakkında piyasa ve rakip analizi yaparak size piyasanın durumu ve beklentilerinizin, hedeflerinizin ne olması gerektiği konusunda raporlar sunar. Almanya’da resmi işlemlerin tamamlanmasının ardından Amazon Hesap Açılışı işlemi tamamlanır ve hesabınız ürün yüklenerek satış yapılabilir duruma gelir.

Amazon Ürün Listeleme ve

Hesap Yönetimi

Amazon satıcı hesabınız ürün yüklemeye hazır duruma geldiğinde ürünlerinizin analizi yapılıp belli SEO kriterlerine uygun olarak hesabınızda listelenir. Ürünlerin açıklamaları, başlıkları ve görsel içerikleri SEO için uygun olmalıdır. Bu sizin daha çok Amazon müşterisi önüne çıkmanızı ve buna paralel olarak daha fazla satış yapmanızı sağlar. Türkiye partnerlerimiz bu noktada ürünlerinizin en iyi haliyle görünmesini sağlamak için kendi stüdyo ortamında veya tesislerinizde ürünlerinizin çekimlerini yapar ve SEO için uygun şekilde ürünlerinizi Amazon’da listeler. Amazon hesap yönetiminizi tamamen profesyonel bir şekilde elinde tutarak satışlarınızı yönetir. Her ay “ay sonu raporu” başlığıyla analizlerini sizinle paylaşır.