1

Fulfillment by Amazon

Fulfillment by Amazon (FBA) farklı bir ülkeden Avrupa’da online mağaza açan kişilerin oldukça tercih ettiği bir nakliye yöntemidir. Amazon FBA nakliye yöntemi Fulfillment by Merchant (FBM) nakliye yöntemine göre daha fazla tercih edilmektedir. Bu yüzden Amazon Avrupa’da mağaza açmak isteyen yeni girişimciler Amazon FBA nedir, nasıl yapılır sorularının cevaplarını oldukça merak etmektedir. Bu nakliye yöntemi ile satıcıların ürünün nakliye kısmını Amazon firmasına yüklemektedir. FBA nakliye yöntemiyle birlikte satıcılar işin ilerlemesini, ürünlerin depolanmasını ve ürünün alıcıya teslimini Amazon firmasına devretmektedir. Tabi bunlardan önce ilk olarak Amazon Avrupa’da online bir mağazaya sahip olmanız gerekmektedir.

Amazon FBA Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Amazon FBA nedir sorusuna verilecek cevap aslında online ticaretin en basit hali olarak cevaplanabilir. Çünkü 21. yüzyıl itibari ile oldukça basit olan online ticaret Amazon firmasının çalışmaları ile hem alıcı için hem de satıcı için daha da basit bir hale gelmiş durumda. Amazon FBA satmak istediğiniz ürünleri Amazon depolarında tutularak alıcıya ulaşmasıdır. Amazon bu işlemler için satıcılardan bir ücret talep etse de kullanılabilirliği açısından ve sunduğu imkanlar verilen ücrete sonuna kadar değmektedir.

Amazon FBA Türkiye içerisinden Amazon Avrupa’da online mağaza açanların da en çok tercih ettiği yöntemdir. Çünkü FBM nakliye yöntemi ile kıyasladığı zaman FBA satıcının kargolama, depolama ve nakliye gibi işler ile uğraşmasının önüne geçiyor. Ayrıca tüm bu işlemleri e – ticaret devi olan Amazon firmasına devrediyor. Ayrıca depolardaki ürünün depodaki içerisindeki güvenliği ve diğer tüm her şeyi tamamen Amazon firmasının kontrol altında oluyor.

Fulfillment by Amazon Kullanıcılarına Hangi Avantajları Sunuyor?

FBA programı kullanıcıları tam donanımlı bir Amazon satıcısı haline getiriyor. Bu sayede satıcılar sadece Avrupa’da online mağaza açmıyor aynı zamanda da Amazon firmasının tüm imkanlarından yararlanabilen satıcılar oluyor. Prime programı da bunlar arasında en dikkat çeken ve ilgi duyulan özellik. FBA programını seçtiğiniz takdirde deponuzdaki tüm ürünler Prime alanına kaydediliyor. Bu sayede ürünleriniz hep en üstte kendisine yer buluyor. Ayrıca Buy – Box özelliğini ürünlerinize eklediğiniz takdirde satıcının göz gezdirmeden ürünü sepete ekle seçeneğine basması halinde sepete otomatik olarak sizin ürününüz gidiyor.

Bu özellikleri ile bile göz dolduran Fulfillment by Amazon programı sizlere dert olacak kargo ve depo gibi işlemleri de Amazon tarafından hallediyor. Kullanıcıların son derece memnun kaldığı FBA programı her gün kullanıcılarını daha da arttırıyor. FBA programı hakkında ya da Amazon firmasının Avrupa mağazalarında satış yapmak için bu alanda ülkemizin en iyi kurumlarından olan Yalmans resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.