LOJİSTİK DEPO FİYAT LİSTESİ 2021

almanya lojistik

Yazılım Ücretihttps://billbee.io/
Depo Alanı m³ başına0,80€ / Günlük *** Aylık kullanım 250 m³ üzerine çıkarsa günlük 0,40 € üzerinden kesilir.
Dorse boşaltıması20 ft/ Konteyner /Küçük Tır250 €
Dorse boşaltıması40 ft/ Konteyner / Büyük Tır500€
Dorse boşaltımasıPalet Başı15€
Harici Gönderimlerde / KargoPaket Başı2€

*** Oluşabilecek ek maliyetler: Ürün kolilerinin Almanya’ya nakliye sırasında bantlarının zarar görüp yenilenmesi,
Amazon’un anlaşmalı taşıyıcı firmasının Yalmans deposundan ürün alması talimatı üzerine satıcıya Amazon tarafından verilen bandrolün ürün kolisine yapıştırılması.
Depo giriş çıkış işlemleri için barkodsuz kolilerin barkodlanması,

*** Depo istif (fulfillment ve uzun süreli ara depo istifi )işlemi yoğunluğa göre 3 gün sürebilir.

*** Kısa süreli ara depo pick up lar 4.Period içerisinde Amazon ve DHL tarafındaki yoğunluktan dolayı normalinden uzun sürebilir. Verilen talimatlar gün içerisinde saat 11:00’a kadar bizlere ulasir ise, ayni gün icerisinde DHL tarafindan Master Kolileriniz pick up edilir.

*** Depoya her ürün gönderiminde teslimat tarihi bilgisinin Yalmans Gmbh tarafına ulaştırılması zorunludur.

*** Kısa süreli(1-5 gün) Ara Depo kullanımlarında her koli için günlük 2€ her palet için günlük 15€ depolama ücreti uygulanır.

*** Ara depo kullanımında kısa süre depolama için depo istifi gerçekleşecek ise ay sonu toplam kullanım miktarı en az 150 m³ olmak zorundadır. Eğer kullanım 150 m³’ten az ise 150 m³ üzerinden işlem yapılır.

 

İSTEĞE BAĞLI DEPO HİZMETLERİ

Yalmans Fulfillment

 • Yalmans Fulfillment hizmeti için ürünlerin paketlenip satışa hazır halde tarafımıza ulaştırılması gerekmektedir.
 • Ürünler koli içinde kolisi açılmadan hareket edecek ise her koli içindeki ürün sayısına bakılmaksızın bir ürün sayılır.
 • Ürün yüklü kolilerin her biri max 31.5 kg ağırlıkta ve 120*60*60 cm ebatlarında olabilir.
 • Ürünlerin gönderimiyle birlikte ürün checklistinin Yalmans Gmbh tarafına ulaştırılması gerekir.

Yalmans Fulfillment Avantajları

 • Yalnızca Amazon değil diğer tüm satış platformları için fulfillment deposu olarak kullanılabilir.
 • Amazon FBA depoları veya diğer fulfillment hizmeti depolarına oranla neredeyse %50 uygun fiyat.

Yalmans Ara Depo

 • Tüm küçük paket teslimat kutularının kargo etiketleri olmalıdır.
 • İhtiyacınız olan kutu etiketi sayısını belirtin (her koli için bir tane) ve bunları lazer yazıcıyla yazdırın. Mürekkep bulaşması veya akması yüzünden barkodlar taranamaz hale gelebildiğinden, mürekkep püskürtmeli yazıcıları kullanmayın.
 • Kargo etiketlerine veya kutuya yapıştırılan diğer etiketlere herhangi bir mesaj yazmayın.
 • Kargoyla gönderilebilen tek bir birimin boyutları kendi başına 60 cm’yi aşmadığı sürece karton kutunun boyutları hiçbir kenarda 60 cm’yi geçmemelidir.
 • 23 kg’ı aşan tek bir büyük boyutlu ürün içermediği sürece hiçbir kutu 23 kg’ı aşmamalıdır. 15 kg’dan daha ağır olan kutular, ağır yük konteynerinin hem üst hem de yan tarafından görülebilecek “Ağır Paket” etiketi ile işaretlenmelidir. 23 kg’dan daha ağır olan karton kutular, daha hafif kargolara bölünmelidir.
 • Kutunun fiziksel içeriğinin kargo planındaki karton kutu sayısıyla eşleştiğinden emin olarak her bir etiketi her kolinin dışına dikkatli bir şekilde yerleştirin.
 • Etiketleri, kutu lojistik merkezine ulaştığında kolaylıkla görülebilecek ve kutunun katlama yerlerine denk gelmeyecek şekilde yerleştirin.
 • Etiketlerin tümünü yazdırın. Her etiket benzersiz olduğu için diğer kolilerde kullanmak üzere etiketlerin fotokopisini çekmeyin, etiketleri yeniden kullanmayın veya değiştirmeyin.
 • Kutunun katlama yerlerine denk geldiği takdirde kutu açılırken zarar görüp barkodların taranamamasına yol açabileceğinden, kargo etiketleri bu noktalara yerleştirilmemelidir.
 • Mümkünse kargo etiketlerini kutunun herhangi bir kenarına 3 cm/1,25 inçten yakın olmayacak, kutunun kapatılması için kullanılan bant herhangi bir barkodun veya diğer kritik bilgilerin üzerine gelmeyecek şekilde yerleştirin.

Yalmans Ara Depo Avantajları

 • Amazon FBA kullanarak satış yapan satıcılar için ara depo büyük bir kolaylıktır. Türkiye’den Almanya’ya çok defa kargo göndermenin maliyeti tek seferde yüklü kargo göndermekten çok daha yüksektir. Tek kargoda fazla ürün göndererek stoklarınız azaldıkça FBA depolarına göndermek üzere fazla ürünlerinizi Yalmans deposunda muhafaza edebilirsiniz.
 • Stok azalması durumunda Amazon Seller hesabınızda kargo planı oluşturup Yalmans deposundan FBA deposuna ürünlerinizi aktarabilirsiniz. Bu durum stoklarınızın güncel kalmasını sağlar ve uzun kargo süreçlerine gerek kalmadan kontrollü stok tutmanıza yardımcı olur.

Prime by Seller

Yalmans Fulfillment hizmetini kullanarak Amazon’un Prime satıcısı olabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için Amazon Prime by Seller programına göz atın.

Amazon Anlaşmalı Taşıyıcı Firma

Yalmans fulfillment hizmetini Amazon ile entegre şekilde kullanabilirsiniz. Amazon anlaşmalı taşıyıcı programına göz atın.